Co rozumieć przez takie wyniki USG tarczycy?
Witam proszę o interpretację usg tarczycy,tarczyca jednorodna z przewaga płata prawego, prawy wymiary 13x13x52, plat lewy 13x11x38, ciesn 2mm,objętość 6,8ml,okoliczne węzły niepowiekszone, z góry dziękuję za odp

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Prawidłowo, że wykonuje Pani kontrolne badania tarczycy.
Nie wspomniała Pani, czy przyjmuje na stałe jakieś leki oraz czy występują jakieś schorzenia przewlekłe.
Biorąc pod uwagę przedstawiony opis badania obrazowego tarczycy, można by przypuszczać, że wynik jest prawidłowy i nie powinno być żadnych powodów do niepokoju. Aby mieć pełen zestaw badań, można by wykonać jeszcze hormony tarczycy oraz przeciwciała przeciwtarczycowe w surowicy krwi.
W razie wszelkich wątpliwości zalecamy Pani konsultację z lekarzem endokrynologiem, który po dokładnym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu.