Czy ćwiczenia są jedynym sposobem na ból kręgosłupa?
Witam po rezonansie odcinka lędźwiowego wyszło że mam wypukline tylna krazka międzykręgowego 5mm na poziomie L5-S. Chodzę na masaże sportowe żadne leki przeciwbólowe nie uśmierzają bólu. Czy jedyny sposób pozbycia się przewlekłego bólu to ćwiczenia?? Pozdrawiam Dominika

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Zwykle w pierwszej kolejności rozpoczyna się postępowanie zachowawcze (leki przeciwbólowe, miorelaksanty, fizjoterapia, odpowiednie ćwiczenia). W przypadku braku skuteczności takiego postępowania w niektórych sytuacjach możliwe jest rozważenie postępowania zabiegowego. Sugeruję pozostawać pod opieką lekarza prowadzącego (np. neurologa), który pokieruje dalszym postępowaniem.