Czy człowiek jest w stanie zaufać po raz drugi komuś, kto go zostawił?

potrzebuję rady. zerwał ze mną 2 miesiące temu po 3 latach a teraz chce do mnie wrócić. żałuje. powodu rozstania- jestes za dobra. Mam mętlik w głowie i nie wiem czy pchać się dalej w to samo? czy teraz będzie bardziej się starał, zabiegał? czy tylko ja jak ostatnio. kocham go i nie zapomniałam ale nie wiem czy człowiek jest w stanie zaufać po raz 2? komuś kto go zostawił jakby nigdy nic? :(

Witam, Panią, Na pewno nie warto powtarzać tego, co już było. Nie warto być za dobrą, fantazjować, że partner będzie się bardziej starał i pozwolić się zostawić. Może dobrze byłoby powiedzieć sobie, że on zostanie dokładnie taki sam jaki był i czy w tej sytuacji może Pani mu zaufać, dać szansę na wspólną przyszłość. Czy umie Pani go kochać takim jakim jest, gdy stara się mniej niż Pani, ale z jakiegoś powodu do Pani wraca. Może dobrze byłoby pomysleć sobie, że Pani nadmierne starania pozbawiają partnera możliwości zaistnienia. Może zrobiłby coś w Pani kierunku, ale Pani go zawsze wyprzedza i zawsze jest lepsza? Trzymam za Panią kciuki.

Witam, 3 letni związek to poważna sprawa szczególnie kiedy i Pani i on nadal darzycie się uczuciem.Proponuję dać sobie jeszcze trochę czasu na decyzję, ani nie zamykać ostatecznie tej relacji ani nie przyjmować z otwartymi ramionami natychmiast. Pani prawda wewnętrzna jest taka,że ma pani mętlik w głowie i potrzebuje czasu na uporządkowanie myśli ale też i wciąż go kocha i to warto uczciwie powiedzieć chłopakowi, no i zobaczyć co z tym faktem zrobi. Wybaczyć można naprawdę wiele, jeżeli się kocha a zdolność do radzenia sobie z trudnościami, zawodami, przeszkodami jest miarą dojrzałości i warto ją w sobie rozwijać.Pozdrawiam i trzymam kciuki za szczęśliwy rozwój wydarzeń.