Czy dobrze ważę? Jak to sprawdzić?

Mam 16 lat (za 2 miesiące będzie 17), 166 cm wzrostu i ważę 54 kg. Czy moja waga jest prawidłowa? Chciałabym ważyć 50 kg.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest idealna i nie musisz się odchudzać. Według siatek centylowych BMI znajdujesz się między 15 a 50 centylem (dokładnie pośrodku), norma jest do 85 centylu. Nie odchudzaj, ponieważ zbyt niska waga jest równie niekorzystna dla zdrowia jak otyłość. Jeśli nie chcesz mieć problemów ze wzrostem masy ciała stosuj się do podstawowych zaleceń dietetycznych http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki  oraz bądź aktywna fizycznie.

Pozdrawiam.