Na co wskazuje takie zachowanie 10-latka?

Dzień dobry, od jakiegoś miesiąca zauważyłam że syn 10 letni, mówi sam do siebie i przy tym wykonuje " dziwne ruchy" ( zaciska pieści, chaotycznie się obraca) jak zapytałam co się dzieje, dlugo nie mówił aż się otworzył i powiedział, że rozmawia z chłopcami, których ma w glowie oni go chwala za jego zachowania. Od pół roku syn ma problemy z jedzeniem, chce jeść tylko zdrowo, obsesyjnie chce się odchudzać. Bardzo proszę o pomoc. Nie wiem gdzie się udać do lekarza co w ogóle o tym myśleć
KOBIETA, 30 LAT 5 miesięcy temu

Witam

To mogą być objawy różnych zaburzeń, ale także dziecięca fantazja.

Wszelkie zdalne porady w tym przypadku są skazane na błąd. Proszę pójść do przychodni dziecięcej lub lekarza rodzinnego i opowiedzieć lekarzowi to, co Pani opisała w artykule. Lekarz zbada dziecko i powie, co należy zrobić.

Pozdrawiam M Bakun.