Czy drapanie w gardle oraz opuchnięta szyja mogą oznaczać zarażenie wirusem?

Drapanie w gardle i lekko spuchnieta szyja czy to jest wirus ? Nic nie boli ... swedzi czasami w krtani lub drapie ze zaczynam dosc mocno kaszlec ale najbarsziej dokucza mi lekko podpichnieta szyja dokladanie druga broda :)lekarz stwierdzil zapalenia gardla ale czy mozliwe jest ze przy zapaleniu bez bolu jest napuchnieta szyja ktora strasznie mi orzeszkadza :( czy jakies oklady pomoga zeby zlikwidiwac ta opuchlizne?

Lek. Paweł Szadkowski

Wrażenie spuchniętej szyi może być wywołane odczynowo powiększonymi węzłami chłonnymi (dość często w przebiegu infekcji wirusowych). Jeśli nie towarzyszą temu inne objawy niż wyżej wymienione to raczej nie ma powodów do niepokoju. W razie nieustępowania dolegliwości może pani udać się na wizytę kontrolną do lekarza. Opuchlizna w okolicy szyi może być również spowodowana zapaleniem ślinianek (np. w przebiegu świnki), czy w przebiegu zapaleń tarczycy, ale te rozpoznania zostały najpewniej wykluczone przez pani lekarza.