Czy guzek może mieć związek z zatokami?

Witam od okolo 3 tygodni zaobserwowalem u siebie niewielki guzek wielkosci groszku w okolicy skroni i oka, jest dosyc miekki sprawia wrazenie ze jest przesuwalny i zupelnie nie bolesny , od jakiegos czasu podejrzewam u siebie problemy z zatokami od okolo miesiaca mam nie ustanne delikatne dosyc tepe i trudne do zlokalizowania bole glowy , czesto Boli jak by za oczami i w okolicach czola i skroni, bole trwaja wiekszosc dnia nie ustannie ale umiarkowanie , mam jedna przegrode nosa mniejsza , czesto wstaje z zatkanym nosem i pelnymi zatokami , nie mam kataru nie da sie tego wysmarkac, czesto nos mi odtyka ale czuje ze jest zblokowany ,czasami mam wrazenie ze wydzielina splywa mi gardlem , moje pytanie czy owy guzek moze miec podloze limfatyczne zwiazane z zatokami? Czy moze to byc zakonczenie kanalu limfatycznego? Czy w tym miejscu w okolicach skroni wystepuja wezly chlonne badz jakies powiazania i moze to byc powiekszony wezel ? Nie chce panikowac , probuje umowic wizyte u lekarza , mieszkam za granica , w dobie covidu 19 to graniczy z cudem w tym kraju. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

Najlepiej wstępnie skonsultować z lekarzem rodzinnym na miejscu Bad morfol, OB CRP; Moze Konsultacja LARYNGOLOGICZNA;

Konieczna pełna konsultacja z ze wszystkimi wynikami dotychczas wykonanych badań laborm TK, MRI RTG etc... Jaki stan Pacjenta ??? LEKI???? aby ustalić co może powodować przewlekłe dolegliwości ; częste bóle głowy. A może być też wiele innych przyczyn !; Oczywiście konieczny pełny wywiad i badanie najlepiej pełna ocena NEUROLOGICZNA Ważne takze inne objawy, historia leczenia ; stan ogólny pacjenta, schorzenia współistniejące, stosowane terapie, tryb życia, tryb pracy; Badanie ogólne i specjalistyczne Historia leczenia ? Do rozważenia dalsze opcje leczenia, rodzaje i dawki leków ; Pozdrawiam i zapraszam na pełną konsultację / telekonsultację