Czy konieczna jest wizyta u lekarza w związku z bólem kolana?

Od ponad półtora roku podczas chodzenia, stania, ćwiczenia czy nawet podczas dłuższego siedzenia doskwiera mi ból lewego kolana (dokładniej po lewej stronie). W styczniu miałam robione rtg, które nic nie wykazało. Maści nie pomagają, czy konieczna jest wizyta u lekarza? Trochę przeraża mnie wizyta po tak długim bagatelizowaniu problemu.

Dzień dobry.

Opisany przez Panią objawy trwające długi okres wymaga dokładnego przejrzenia się problemu zdrowotnego.

W tym celu wskazana była by wizyta stacjonarna u lekarza ortopedy lub fizjoterapeuty.

Warto odwiedzić swojego lekarza pierwszego kontaktu który po zapoznaniu się z opisanym objawami wyda skierowanie do w/w specjalistów.

Wykonana diagnostyka RTG jest badaniem nie wystarczającym aby stwierdzić z czym mamy doczynienia.

USG stawu kolanowego lub rezonans magnetyczny są własnością diagnostyką już nie wspomnę o badaniach laboratoryjnych które warto było wykonać po diagnostyce rgt która nic nie wykazała żadnych zmian.

Można wykonać diagnostykę laboratoryjną przed wizytą u specjalisty, morfologia z rozmazem, OB, CRP, kreatynina, kwas moczowy, RF. Witamina D.

A więc zmotywować się na wizytę do lekarza aby sprawdzić co jest przyczyną opisanych dolegliwości tym bardziej, że to już trochę trwa bez poprawy lecz utrudniające funkcjonowanie w codziennym życiu nie mówiąc już o uprawianiu sportu.

Pozdrawiam