Czy lekarz ginekolog robiąc rutynowe badanie USG jest wstanie rozpoznać zespól Ashermana?

Czy lekarz ginekolog robiąc rutynowe badanie USG jest wstanie rozpoznać zespol Ashermana?

Lek. Paweł Szadkowski

Na rutynowym usg lekarz zauważy nieprawidłowości, ale by rozpoznać ten zespół potrzebne są dokładniejsze badania, np. histeroskopia.