Czy mam nadwagę czy niedowagę?

W listopadzie będę miała 13 lat. Mam 164 cm wzrostu i ważę ok. 48 kg. Mam nadwagę czy niedowagę? Jakie jest moje BMI?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 17,8, jednak wskaźnik ten stosuje się u osób dorosłych. Dla osób poniżej 18. roku życia BMI należy odnieść do siatek centylowych. Twoje BMI znajduje się między 25 a 50 centylem i oznacza, że Twoja masa ciała jest prawidłowa i proporcjonalna do wzrostu (wąską normę oznacza przedział między 25 a 75 centylem).

Nie powinnaś się odchudzać, ponieważ zbliżasz się do 25 centyla, od którego zaczyna się szczupłość. Odżywiaj się zdrowo, ponieważ rozwijasz się i Twój organizm potrzebuje większej dawki składników odżywczych.

Pozdrawiam