Czy mam się martwić takimi wynikami?

witam. Od ponad miesiąca mam luźne stolce, jelita trochę pobolewają i czasami mam uczucie jakby ktoś mi je ściskał. Jestem po trzech kuracjach antybiotykami Augmentin 2x i Clindamycin. Bylem ostatnio oddać materiał do badania i wyszło że wykryto antygen dehydrogenaza glutaminianowa (gdh) c.difficile. Czy powinienem się martwić? Mężczyzna, 32 lata.

Witam.Martwić się nie ma potrzeby.Żeby upewnić się,że objawy nie wynikają tylko z dysbakteriozy po antybiotykoterapii,należy zrobić badanie stolca w kierunku toksyn Clostridium difficile.