Czy mam wybrać się do psychologa?

Witam!Od zawsze mam problemy z pewnością siebie wcześniej mi to nie przeszkadzało jednak z upływem lat jest to coraz bardziej widoczne.Przez to również nie mam prawie żadnych przyjaciół. Mam tez problem z rozmową z ludźmi ponieważ cały czas sadzę że oni uważają że jestem głupia itp.Za każdym razem analizuje również sytuacje które mi się zdarzyła w danym czasie Szukam w tych sytuacjach drugiego dna.Jest to uciążliwe w pracy ponieważ za każdym razem gdy dostane inne zadanie od razu myślę dlaczego mi go dali czy sądzili że jestem za głupia do czegoś innego?czy nie podołam innemu zadaniu.Jestem w stanie na tym się skupić i tylko o tym myśleć nie dostrzegają niczego innego.Nie jestem pewna czy mam jakąś nerwice. Zamierz wybrać się do psychologa ale nie wiem czy warto?

Witam,
Z tego co Pani napisała wynika, iż może mieć Pani niską samoocenę, która wiąże się z kwestią pewności siebie. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy psychoterapeuty, który przyjrzy się Pani myśleniu o samej sobie i pomoże Pani wypracować bardziej adekwatne myślenie o sobie.
Pozdrawiam