Czy mogę zastosować Omeprazol?

Dzień dobry, leczę się na insulinooporność i dostałam lek glucophage XR 1000mg 3x1. Po jego przyjęciu zaczęłam mieć silne bóle żołądka, promieniujące i ucisk, aż do osłabnięcia i potów. Czy mogę włączyć lek zawierający omeprazol? Proszę o pomoc

Często takie objawy pojawiają się na początku przyjmowania metforminy i trzeba je przeczekać. Mijają one z czasem- po opoło miesiącu. Omeprazol raczej nie przyniesie poprawy, ponieważ ma inny mechanizm działania.