Czy możliwa jest ciąża u 22-latki pomimo miesiączki?
Witam Czy 40 dni po nie zabezpieczonym stosunku na wizycie u ginekologa usg wykryloby ciążę? Czy zarodek albo pęcherzyk byłby widoczny około 4 tygodnie po zaplodnieniu? Jeśli, ginekolog nic nie widział to mogę wykluczyć ciążę? Miałam 2 normalne miesiączki

KOBIETA, 22 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
nasi eksperci uważają, że wykrycie ciąży podczas USG przezpochwowego jest możliwe w okolicach 6-7 tygodnia ciąży. Czasem można to zrobić wcześniej, ale wiele zależy od sprzętu.
Nie wspomina nic Pani o testach ciążowych, więc nie wiemy, czy były one wykonywane, ale jeśli po niezabezpieczonym stosunku wystąpiły już dwie menstruacje, to są one potwierdzeniem braku zapłodnienia. Dla pewności może Pani oznaczyć stężenie hormonu beta-HCG, które da Pani ostateczną odpowiedź.
Odpowiedzi na takie i podobne pytania można znaleźć tutaj:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-lekarz-poprzez-badanie-usg-wykryje-najwczesniej-ciaze,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-usg-dopochwowe-wykryje-4-tygodniowa-ciaze,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-usg-dopochwowe-wykryloby-ciaze.