Czy możliwe, że jednak ciąża się rozwija?
Dzień dobry! Mam kilka pytań, bo wpadłam w obsesję, że jestem w ciąży. Czy jest możliwość, żebym była w ciąży przy beta hcg <0,20 robione ok. 3 miesiąca ciąży (biorę leki - lit i chlorprotixen, może wpłynęły na wynik?) na usg robionym w 3 miesiącu doktor powiedziala, że macica pusta - czy mogła nie zauważyć ciąży na tym etapie? Wcześniej miałam jeszcze robione usg koło 8 i 10 tygodnia i za każdym razem slyszalam, że ciąży nie ma. Dodam też, że miesiączkuję przez cały ten czas. Ale martwi mnie bardzo, bo zauważyłam wyciek żółtej wydzieliny z sutkow i nie wiem czy już produkuję mleko czy to może być objaw ciąży urojonej czy inne problemy z piersiami? Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 35 LAT 10 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.
W opisanej przez Panią sytuacji ciąża nie jest możliwa. W trzecim miesiącu ciąży lekarz z pewnością zauważałby obecność płodu podczas badania USG. Na tym etapie hormon beta-HCG również byłby wysoki. Za brakiem ciąży przemawia również regularne miesiączkowanie. Podsumowując – nie jest Pani w ciąży.
Wyciek żółtej wydzieliny z sutków może być natomiast oznaką zaburzeń hormonalnych – na przykład zbyt wysokiego poziomu prolaktyny lub zaburzeń w obrębie piersi. W związku z tym proszę udać się do ginekologa i poprosić o zlecenie odpowiednich badań.