Czy możliwe, że testy ciążowe były fałszywie pozytywne?
Witam. 7mego czerwca po 2 latach odstawiłam tabletki antykoncepcyjne orlifique. Miesiączkę dostałam 9 czerwca, 22 czerwca odbyłam stosunek bez zabezpieczenia. 3 dni po dniu spodziewanej miesiączki, czyli 9.07 wykonałam trzy testy - pozytywne. 11.07 byłam u ginekologa, ciąży nie potwierdził, za to powiedział, że mam torbiel wielkości 27mm której jeszcze miesiąc temu nie było (7mego czerwca było wykonywane USG dopochwowe). Dodam jeszcze że od 3, dni pobolewa mnie podbrzusze (przedwczoraj i wczoraj dosyć mocno i przez cały dzień, dzisiaj już prawie wcale), a od ponad 2 tygodniu bolą mnie piersi. Czy to możliwe że testy są fałszywie pozytywne w związku z normowaniem się hormonów i przez torbiel czy to jednak ciąża której jeszcze nie widać. Niestety do przyszłego tygodnia nie mam możliwości wykonania bety. Endometrium ma 9mm

KOBIETA, 30 LAT 11 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
poziom hormonów oraz torbiel nie powinny wpływać na wynik testu ciążowego. Skoro trzy testy ciążowe dają wynik pozytywny, to najprawdopodobniej jest Pani w ciąży. Potwierdzają to tylko dolegliwości bólowe piersi oraz podbrzusza.
Być może było zbyt wcześnie, aby uwidocznić ciążę podczas badania u ginekologa. W obecnej sytuacji najlepiej by było oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej, nazywany beta-HCG oraz ponownie udać się do ginekologa za tydzień lub dwa tygodnie. Wówczas wszystko się wyjaśni.