Czy muszę poddać się leczeniu anoreksji?

Witam. Mam 19 lat, 172 cm wzrostu i ważę 45 kg. Pracuje z terapeutą nad "anoreksją" w którą nie do końca wierzę że u mnie występuje ale mniejsza o to. Ostatnio wspomniał coś o szpitalu. Dokładnie to samo mówiła psychiatra. Jednak ja nie chcę do niego iść. Czy jest jakaś szansa że będę musiała iść przymusowo jeśli schudnę jeszcze bardziej np 40/42 kg? Jak to wygląda? Mogą w ogóle wziąć mnie przymusowo do szpitala jeśli ja się na to nie zgadzam? Jakie BMI musiała bym mieć żeby kazali mi do niego iść? Boję się tego jednak zamierzam chudnąć dalej i nie wiem czego się spodziewać z ich strony.

Anoreksja jest chorobą śmiertelną. W przypadku spadku BMI do poziomu zagrażającego życiu, może zostać zasądzone leczenie bez Pani zgody. Takie leczenie ma na celu ratowanie Pani życia. Warto porozmawiać z psychoterapeutą o Pani planach dalszego chudnięcia i szczerze podzielić się tym, co się z Panią dzieje i jakie ma Pani obawy związane z leczeniem i wagą.