Czy na anginę ropną można stosować Amoksiklav?

witam Mam pytanie czy na angine ropna mozna stosowac amoksiklav1000mg , 1tabletka co 12 godzin . Zapisala mi to lekarka ale bardzo mloda chyba zaraz po ukonczenu szkoly medycznej .Natomiast farmaceutka powiedziala ze ten antybiotyk nie dziala na angie ropna. Jestem mezczyzna 100 kg wagi. I teraz sam nie wiem kto ma racje. Dziekuje za pomoc

Farmaceutka nie powinna podważać zdania lekarza, ponieważ nie ma racji. Anginę można leczyć penicylinami, osoba obsługująca Pana w aptece nie miała kompetencji do udzielania tego typu porad.
Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, w przypadku wątpliwości, może Pan zasięgnąć porady innego specjalisty.