Czy nasz związek ma szansę?

Mam 19 lat, jestem w klasie maturalnej, poznałam chłopaka, który ma 25 lat jest po nieudanym związku z też młodszą dziewczyną, cały czas się boi mojego wieku, ja poważnie myślę o życiu, nie zmieniam chłopaków to mój drugi, jest wspaniałym człowiekiem ale to mnie wyniszcza, czy mamy szanse

Dzień dobry,
Podejrzewam, że różnica wieku może tu być najmniejszą przeszkodą na drodze do szczęścia, jeśli jakieś trudności w ogóle mają się pojawić. 6 lat różnicy miedzy kobietą a mężczyzną w związku to nie jest wcale tak dużo i jest sporo udanych par nawet z większą różnicą wieku. O dojrzałości danej osoby niekoniecznie świadczy jej wiek i 19 - letnia kobieta nie musi być mniej dojrzała niż np. 25 - letnia rówieśniczka Pani chłopaka. Pani partner nie powinien porównywać Pani do byłej dziewczyny, gdyż chodzi tu o dwie różne osoby. Doradzałabym rozmowę z nim na ten temat oraz podjęcie prób przekonania go do tego, że jeśli dwie osoby darzą się uczuciem to wiek ma drugorzędne znaczenie. Mam nadzieję, że jeszcze wszystko się ułoży.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/