Czy odejść od faceta, który mnie oczernia?

czy powinnam odejsc od faceta ,który psuje opinie moja po rodzinie i spiskuje z moja siostra oczrniajac mnie?
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Podejmowanie za kogoś decyzji życiowych jest nieprofesjonalne. Nikt nie ma prawa decydować za Panią o Pani życiu i mówić: „Tak, powinna Pani odejść od partnera” albo „Powinna Pani zostać z partnerem”. Tylko Pani może podjąć decyzję co do losów swojego związku. Tylko Pani zna odpowiedź na zadane powyżej pytania. Proszę jednak pamiętać, że poniżanie, oczernianie, spiskowanie i rozgłaszanie nieprawdziwych informacji na Pani temat to rodzaj przemocy emocjonalnej, której w zdrowym związku być nie powinno. Być może Pani parter jest toksycznym człowiekiem, który czerpie satysfakcję, kiedy niszczy drugą osobę. Nie mam pojęcia, jak wygląda Państwa relacja i jaki jest Pani parter, dlatego tym bardziej nie mam prawa doradzać Pani w kwestii, czy zostać przy partnerze, czy od niego odejść. Wierzę, że podejmie Pani najlepszą dla siebie decyzję.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Witam serdecznie
Na to pytanie powinna Pani sama sobie odpowiedziec, jakkolwiek uwazam, iz partnerzy w zwiazku powinni sie wspierac. Jesli natomiast istnieja roznice zdan i sytuacje konfliktowe to nalezy je wyjasniac, ale nie przez osoby trzecie tylko w cztery oczy.
Jesli istnieje z Pani strony obawa, iz taki stan bedzie sie utrzymywal lub nasilal, jak opisany przez Pania w mailu, to nalezy sobie odpowiedziec na pytanie, czy na takich podstawach chce budowac swoj zwiazek. Gdzie w tym zwiazku jest miejsce na zaufanie, szczerosc, lojalnosc, a przedewszystkim na milosc i przyjazn.
Pozdrawiam serdecznie.