Czy podczas okresu mogę mieć wizytę u ginekologa?
Mam umówiona wizytę na usg do ginekologa, jeśli mam pierwszy dzień okresu to czy to nie przeszkadza czy przełożyć wizyta?

KOBIETA, 30 LAT 11 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
USG dopochwowe, można przeprowadzić nawet podczas trwania okresu, ale istnieje ryzyko, że wyniki mogą być mniej precyzyjne lub trudniejsze do interpretacji. W przypadkach pilnych, kiedy istnieje uzasadnione podejrzenie o poważne problemy zdrowotne, lekarz może zdecydować się na wykonanie badania pomimo obecności krwawienia menstruacyjnego.
Jeśli ma Pani wątpliwości co do tego, czy udać się na wizytę, proszę zadzwonić do przychodni i przedstawić sytuację. W zależności od sytuacji lekarz podejmie odpowiednią decyzję.
Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-trakcie-okresu-wykonuje-sie-usg-dopochwowe