Czy powiększone węzły chłonne są powodem do obaw?

witam od 5 lat choruje na bulimię ,ostatnio skierował mnie internista na usg węzłów chłonnych szyi z powodu ich bólu ,wyszly powiękoszone jeden 21mmm drugi 20 mm.Czy dalej cos powinnam z tym robić?Dodam,że internista nie wiem o bulimii,a ja nie wiem czy przyczyna może byc inna jakaś.Czy powiększone węzły chłonne sa powodem do obaw?Reszte wynikow mam w normie

Tak. Powiększone węzły chłonne wskazują na nadwyrezenie układu immunologicznego. Powinna pani udać się z tym do lekarza i podjąć leczenie. Co więcej bulimia może mieć wpływ na te trudności - powinna pani powiedzieć otwarcie lekarzowi o tym zaburzeniu. Ukrywanie go spraei, że leczenie będzie nieodpowiednie...
Uważam również, że powinna pani podjąć psychoterapię zaburzeń odżywiania, gdyż dalsze ich "pielęgnowanie" doprowadzi do spustoszen zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Pozdrawiam