Czy spożycie ok. 40g dziennie masła orzechowego podwyższy cholesterol i wpłynie negatywnie na metabolizm?

Zszedłem do 6% T.T.Teraz za wszelką cene staram się nie zalewając dodawać kalorii. Mam spory zapas masła z orz. ziem. bez soli cukru itp z FA. By zrównoważyć il. kw. tł. omega 3 i om.6 powinienem jeść max 15g masła.Wyczytalem ze z orz. ziem. jest najgorsze jesli chodzi o kwasy tł.Czy spożycie ok. 40g dziennie podwyższy cholesterol i wpłynie neg. na metabolizm i spal. TT?Czy dojeść go po te 15g czt nie jeść go i zainwestowac w takie z orz. nerkowca, migdałów? Moja waga 75kg jem ok 600mg om3. ed.

Witam, orzeszki ziemne należą do grupy roślin tak jak fasola, groch, stąd nie zawierają wielkich ilości kwasów tłuszczowych. więcej mają białka 25g/100 g. Masło można dojeść w ilości 15 g nie powinno zaburzyć metabolizmu, a na przyszłość lepiej zakupić inne orzechy.