Czy ta krew może być oznaką żylaków odbytu?

Witam. Zauważyłam u siebie ze podczas oddawania stolca gdy się wycieram na papierze pojawiła się u mnie krew. Ostatnio boli mnie tam jak siedzę i zauważyłam, że mam ciemny kał. jem dużo warzyw i owoców ale narazie nic mi nie pomaga. Czy mogą być to hemoroidy? Jestem w ciąży nie wiem co mogłabym zastosowac w takim przypadku?

witam, tak mogą być to hemoroidy ale proszę pilnie udać się do lekarza aby zdiagnozować przyczynę krwawienia