Czy takie przytulnie innych jest zaburzeniem?

Czy wypada się przytulać po przyjacielsku z przyjacielem z ludźmi którzy są serdeczni mówię o znajomych. Sa takie chwile szczęścia kiedy przytulę czy znajoma czy nawet mojego syna babcie która batrzi mnie lubi. Przytulne przyjaciela nie ma. W tym seksu. Takie ciepło dla ludzi daje mi uśmiech szczęście wiem. Ze jestem lubiana Maz ma pretensje uważa że to jest chore.. Czy robię coś złego??

Dzień dobry,
Przytulenie do drugiej osoby niesie ze sobą sporo korzyści psychologicznych i jest czymś zdrowym. Podejrzewam, że Pani mąż może być zazdrosny zwłaszcza, gdy przytula Pani przyjaciela - mężczyznę. Doradzałabym nie rozważanie tego w kategoriach złego lub dobrego czynu a raczej ewentualnych negatywnych skutków dla swojego małżeństwa. Sądzę, że warto porozmawiać o tym z mężem. Ciekawi mnie to jak wyglądały kwestie bliskości fizycznej w jego rodzinie pochodzenia oraz jakie poglądy sprawiają, że uważa to za chore. W tym miejscu można postawić hipotezę, że być może Pani partner jest zaborczy i uważa, że przytulanie i bliskość fizyczna należą się tylko jemu. Mam nadzieję, że wszystko w niedalekiej przyszłości się rozwiąże.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/