Czy takie zachowanie to jakaś choroba?

Czy to ma jakąś swoją nazwę? Całe życie robię sobie różne autodiagnozy, jest to niemal moja kolejna pasją, ALE właśnie, pasja, czasem z nią przesadzam i wygląda to nieco obsesyjnie, jednak nie jest to lęk, ja się nie boję tych zaburzeń, które sobie diagnozuję, raczej się nimi chwalę, wręcz lubię je i cieszę się na kolejne autodiagnozy. Ma to jakąś swoją nazwę?

Szanowna Pani,

A skąd w ogóle pomysł, by samej się diagnozować? Od stawiania diagnoz jest lekarz. Nie bardzo rozumiem, co Pani rozumie pod słowem "pasja" - czy jest to dla Pani formą samorozwoju i samopoznania, gdy wykonuje Pani wspomniane autodiagnozy? Czy może widzi Pani u siebie jakieś objawy i próbuje Pani sobie jakoś pomóc? Może warto umówić się na spotkanie ze specjalistą?

Życzę zdrowia.