Czy ten wynik rtg szyjnego jest poważny?
Dzień dobry. Mam 43 lata.. Wykonuje pracę siedząca przy komputerze..Dopada mnie rwa barkowa coraz częściej. Wynik rtg szyjnego to Osteoporoza. Zaawansowane zmiany zwyrodnienowo-wytworcze. Splycenie lordozy. Zwężenie przestrzeni c4 do c7. Proszę o poradę czy to jest coś poważnego.? Pozdrawiam. A. K

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam. Opis wskazuje na chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa szyjnego, jego skrzywienie i osteoporozę. Wskazana jest wizyta u lekarza zlecającego badanie w celu zaplanowania dalszego leczenia na podstawie Pani objawów- są one najważniejsze. Konieczne jest także udanie do poradni leczenia osteoporozy.