Czy to może wynikać z braku akceptacji własnej orientacji?

Do tej pory byłam tylko z kobietami (dwie poważne relacje, kilka przelotnych znajomości). Każdej z tych z którymi byłam na poważnie potrafiłam z pełnym przekonaniem powiedzieć, że właściwie nie wiem czy jestem lesbijką. Jednak nigdy nie zakochałam się w mężczyźnie. Jako nastolatka wstydziłam się chłopców a dziewczynom próbowałam imponować. Obecnie nie mam właściwie myśli erotycznych na temat innych ludzi a rozładowywanie napięcia seksualnego realizuję poprzez masturbację po obejrzeniu kilku minut gejowskiego porno mając na celu jedynie osiągnięcie ulgi po orgazmie (często po nim płaczę). Zastanawiam się, czy jestem lesbijką i czy jeśli tak to czy mam problem z samoakceptacją... potrafiłam bardzo źle traktować kobiety z którymi byłam, być dla nich okrutna, poniżać je i bez wzruszenia ranić. Jestem dużo bardziej wymagająca wobec kobiet niż mężczyzn. Czy to może wynikać z braku akceptacji własnej orientacji? Czasem myślę, że powinnam iść do łóżka z facetem, żeby sprawdzić czy jestem homo.

Mgr Anna Kasprzak Psychologia

Pani wiadomość bardzo mnie poruszyła. Widać, że ta sytuacja i Pani wątpliwości, a także sytuacja życiowa jest dla Pani niezwykle problematyczna i trudna zarazem. To zrozumiałe. Zachwyca mnie jednak Pani świadomość siebie, a także fakt, że widzi Pani swoje trudności. To dobra baza do tego, aby pracować nad sobą.

Nie posiadam wykształcenia seksuologicznego, więc w tym obszarze nie chcę w żaden sposób się wypowiadać. Jako psycholog jednak, bardzo serdecznie zachęcam do skorzystania ze wsparcia seksuologa, z którego pomocą zrozumie Pani swoje problemy w sferze orientacji seksualnej. Rozumiem, że jest to trudny wątek, który wymaga delikatnego podejścia, więc tym bardziej, ważne jest dobranie odpowiedniego specjalisty. Osoba, z którą rozpocznie Pani współpracę powinna wzbudzać zaufanie, a także dawać bezpieczną przestrzeń do odkrywania siebie.

Warto również skorzystaj z pomocy psychoterapeuty, dzięki któremu, będzie Pani wstanie lepiej zrozumieć siebie i swoje postępowanie. Wiele sytuacji z naszej przeszłości wpływa na teraźniejszość, więc zadbanie o domknięcie wielu spraw, ma ogromne znaczenie.

Życzę Pani, aby odnalazła swoją drogę!