Czy to normalne, że ciągle jestem głodna?

Dobry wieczór. Jakiś czas temu z ciekawości przeliczyłam ile przyswajam kalorii w ciągu dnia i wyszło mi 1000. W związku z tym, że to bardzo mało postanowiłam zmienić swoje nawyki żywieniowe. Przy użyciu kalkulatora dostępnego w internecie obliczyłam zapotrzebowanie - wyszło ok. 1900 kcal (28 lat, 162 wzrostu i 61 kg). Zauważyłam, że odkąd jem więcej (ok. tydzień) to ciągle jestem głodna, czy to normalne? Wcześniej nie odczuwałam takiego apetytu. Dodam tylko, że nic się nie zmieniło u mnie pod względem aktywności fizycznej - czasem spacer i joga.
KOBIETA, 29 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry

Pierwsze pytanie to czy jada Pani więcej ale zdrowych rzeczy? może produkty, które Pani wprowadziła mają wysoki indeks glikemiczny i stąd większy apetyt.

Inny powód to napędzenie metabolizmu - być może jak jadła Pani jedynie 1000kcal metabolizm był słaby a żołądek zaciśnięty.

Proszę jeść regularnie, zdrowo a z pewnością wyjdzie to na zdrowie :)

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl