Jak zmniejszyć wagę o 30 kilogramów?

Dzień dobry. Mam 34 lata i jestem człowiekiem otyłym. Przy wzroście 173-175 cm ważę obecnie 116 kg. Chciałbym zredukować masę ciała o ok. 35 kg. W jaki sposób mogę to osiągnąć, by było to bezpieczne? Czy w grę wchodzi tylko operacja?
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

redukcja masy ciała o 35 kg jest całkowicie realnym celem, który można osiągnąć za pomocą bezpiecznych i zdrowych metod, niekoniecznie wymagających operacji. Kluczem do sukcesu jest podejście skupiające się na długoterminowych zmianach w stylu życia, a nie tylko na szybkich rozwiązaniach.

Ważne jest, aby ograniczyć spożycie wysoko przetworzonych produktów, cukrów i tłuszczów nasyconych. Przejście na deficyt kaloryczny oraz zdrowszą dietę, bogatą w warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty, chude białka i zdrowe tłuszcze może pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Ważną kwestią jest także znalezienie formy aktywności, która sprawia przyjemność i może ułatwić utrzymanie regularności. Zalecane jest połączenie ćwiczeń aerobowych (takich jak chodzenie, bieganie, pływanie) z treningiem siłowym, aby zwiększyć spalanie kalorii i budować masę mięśniową.

Operacja bariatryczna jest opcją dla osób, które nie mogą osiągnąć lub utrzymać zdrowej masy ciała za pomocą zmiany diety i aktywności fizycznej, zwłaszcza jeśli występują poważne problemy zdrowotne związane z otyłością. Jednak taka operacja wiąże się z ryzykiem i wymaga długotrwałej zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia. Powinna być ostatecznością.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://zywienie.abczdrowie.pl/skuteczne-odchudzanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.