Czy uczucie kołatania serca ma związek z przepukliną rozworu przełykowego?

Dzień dobry. Czy przepuklina roztworu przełykowego może powodować uczucie kołatania serca. Jestem przebadana kardiologicznie EKG kolholter, wysiłkowe i wszystko dobrze . W trakcie takiego kołatania wpadam w panikę
KOBIETA, 46 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepuklina rozworu przełykowego może powodować dolegliwości bólowe w obrębie klatki piersiowej, w tym te przypominające bóle uciskowe, kołatanie serca, bóle w nadburzuszu, pieczenie w klatce piersiowej czy duszności. U osób borykających się z przepukliną rozworu przełykowego może dochodzić do zaburzeń rytmu serca.

Wiele zależy od tego, jak duża jest to przepuklina. Czym większa, tym bardziej odczuwalne mogą to być objawy. Jeśli jest Pani przebadana kardiologicznie, to tak najprawdopodobniej jest właśnie u Pani. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.

Więcej informacji odnośnie przepukliny rozworu przełykowego można znaleźć w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-rozworu-przelykowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.