Czy USG w tak krótkim odstępie czasu jest bezpieczne?

Dzień dobry. We wtorek miałam robione USG piersi i jamy brzusznej. W sobotę mam się zgłosić na jeszcze jedno USG, ponieważ to wtorkowe dobrze nie uwidocznilo przestrzeni zaotrzewnowej (skąd był usuwany zwloknialy krwiak). Czy USG w tak krótkim odstępie czadu jest bezpieczne?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, jak najbardziej. Najnowsze badania nie wykazały, by USG stwarzało jakiekolwiek zagrożenie dla człowieka – nawet w przypadku kobiet ciężarnych.

Zatem bez obaw może Pani stawić się na kolejne badanie ultrasonograficzne – USG jest nie tylko badaniem bezpiecznym, ale i szybkim, bezbolesnym i nieinwazyjnym.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/usg-jamy-brzusznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.