Czy wybaczyć partnerowi kłamstwo?

Witam, w ostatnia niedziele moj facet wyszedl na spotkanie z kumplem, nie mialam nic przeciwko chociaz podejrzewalam ze beda pic alkohol, pozniej bylo mi smutno I odczuwac am ogromna tesknote. Ok 20 moj facet zadzwonil do mnie, powiedzial ze jest wypity , czeka na taxi I jedzie do domu spac. Po godzinie czasu probowalam sie do niego dodzwonic lecz bez rezultatu. Spakowalam swoje rzeczy I pojechalam do niego, chcialam mu zrobic niespodzianke. Niestety nie zastalam go w domu, czekalam pol godziny, tel tez nie odbieral. Wrocilam do domu zawiedziona.Na drugi dzien pojechalam do niego to wyjasnic, zapytalam gdzie byl gdy dzwonilam do niego I Co robil. Odpowiedzial ze o tej porze byl w domu I spal I wtedy sklamal mnie w zywe oczy I wmawial mi ze to ja klamie mowiac ze bylam u niego. A bylam u niego w domu, bo mam klucze do jego mieszkanie ktore mi dobrowolnie dal. To perfidne klamstwo wyprowadzilo mnie z rownowagi, mowilam glosno co o tym sadze ze to okropne jest tak klamac, nic sobie z tego nie robil, powiedzialam mu ze jak mogla matka takiego syna wychowac, I wkurzyl sie na mnie, powiedzial ze przesadzilam, zebym zostawila jego matke. Troche mi bylo glupio, ale on zawsze znajdzie powod zeby odkrecic wine od siebie. Niewiem co mam o tym myslec I Co mam zrobic? Zawsze to ja musialam wyciagac reke po zgode, on moglby sie nie odzywac tygodniami, miesiacami.

Witam. Pyta Pani, czy wybaczyć partnerowi kłamstwo. Jak wynika z Pani listu, nie tylko kłamstwo stanowi problem w Waszym związku. Sporo dało mi do myślenia to zdanie " Zawsze to ja musialam wyciagac reke po zgode, on moglby sie nie odzywac tygodniami, miesiacami.". Wyglada na to, że to Pani przejęła odpowiedzialność z Waszą relację, to Pani ją ratuje, tak jakby tylko Pani na tym zależało. Czy jest Pani w stanie postawić granicę? Czy jest Pani w stanie określić co dla Pani jest do przyjęcia, a co nie i sie tego trzymać? Mam pewne wątpliwości, czy tak jest.. Z Pani listu wyczuwam niepewność odnośnie Pani pozycji w związku. Być może partner to wyczuwa i w jakimś sensie wykorzystuje.

Dzień Dobry Pani,

Na Pani wątpliwość tylko Pani może sobie odpowiedzieć, zgodnie z tym co czuje...

Do rozważenia. być może przyczyną "ukrycia" faktu przez Pani Partnera było poczucie
Partnera bycia kontrolowanym?
Myślę, że pomocnym byłaby wspólna, szczera i nie oceniająca rozmowa o zdarzeniu i o
swoich potrzebach i być może wzajemne danie sobie takiej przestrzeni? (do sprawdzenia).

Z przesłaniem dla Pani zwyczajnej pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com