Czy zielona kawa odchudza?

Witam serdecznie.Czy kawa zielona ma skutki uboczne,i czy naprawdę odchudza.czy bez obaw można ją pić.Pozdrawiam

Witam, wychodzę z założenia, ze gdyby były jakieś cudowne środki na odchudzanie to w wysoko rozwiniętych krajach nie byłoby problemu otyłości.Cudownym środkiem ma być zawarty w zielonej kawie( to po prostu kawa, która nie została poddana procesowi palenia)kwas chlorogenowy, który w zielonej kawie występuje w większej ilości niż w tej przerobionej.Tak naprawdę nie potwierdzono jego działania- działa on czy może kofeina zawarta w kawie ?Nie istnieje nic oprócz racjonalnej diety,co miałoby znaczący wpływ na zdrowe odchudzanie.