Dlaczego mam uczucie ucisku w gardle?

witam od trzech miesięcy mam uczcie ucisku w gardle. boli mnie w klatce piersiowej czasem mam uczucie ze juz umieram wydaje mi się że już nie złapie oddechu co to może być ?

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i wykonania podstawowej diagnostyki internistycznej (szczególnie wykluczenia groźnych przyczyn kardiologicznych). Przewlekły charakter świadczy raczej o niegroźnej przyczynie, którą mogą się okazać zaburzenia nerwicowe (ale konieczna jest wcześniejsza diagnostyka różnicowa).