Dlaczego moja siostra się głodzi?

Dlaczego moja siostra od najmłodszych lat się głodzi? Już od 8 roku życia twierdziła, że jest za gruba. Mówi, że jest głupia. Co jest tego przyczyną?

Witam Panią! Bardzo ważnym etapem rozwojowym u dzieci jest relacja z ich rodzicami. Od 7 do 12 lat dziewczynka od swojej mamy uczy się jak być kobietą, jak być mamą i jak być żoną. Jeżeli ta relacja pomiędzy córką a matką jest zaburzona, mogą nastąpić różne perturbacje. Z Pani relacji wynika, że Pani siostra może mieć anoreksję. W takiej sytuacji na pewno należałoby szybko zgłosić się do lekarza jak również na terapię. Zaburzona relacja pomiędzy rodzicami może powodować dyskomfort psychiczny u dziecka i wtedy należałoby terapeutycznie relacje pomiędzy rodzicami którzy powinni mieć doskonałe relacje, pełne szacunku, uprzejmości i miłości do siebie samych i partnera. Podejrzewam że jest to poważna dysfunkcja u siostry, więc na pewno nie można jej rozwiązać internetowo. Proszę zwrócić się najpierw do lekarza pierwszego kontaktu(rodzinnego), który powinien pokierować dalszym leczeniem siostry. Prawdopodobnie jest to poważny problem i z opieką lekarską i psychologiczną proszę nie zwlekać. Pozdrawiam serdecznie, Alicja Jankowska