Dlaczego odczuwam te silne tremy?

Witam, proszę o poradę, szukam odpowiedzi na swój charakter. Mieszkam z kolegą który jest komunikatywny, bardzo dobrze sobie radzi w kontakcie z ludźmi. Dostaje na urodziny od przyjaciół prezenty w postaci zdjęć z wspomnieniami itd. Ma wiele znajomych a ja mam jedynie alkohol I samotność. Czuję jakąś dziwna tremę gdy spotykam jakieś nowe osoby, czuję się nieswojo i chciałbym jak najszybciej uciec stamtąd. Przy kolegach z pracy jestem naprawdę sobą i nie ma z tym problemu ale to są ludzie znacznie starsi odemnie a chciałbym poznać kogoś w swoim wieku. Mam 22 lata nigdy nie miałem kobity. Co jest ze mną nie tak?

Dzień dobry, z Pana wiadomości trudno określić przyczyny nieśmiałości. Zalecam konsultację u psychologa lub psychoterapeuty, który porozmawia z Panem o tej sytuacji i wskaże drogi pracy nad zmianą.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, certyfikowany psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.