Jak poradzić sobie w tej sytuacji mając nerwicę lękową?

Dzień dobry. Zmagam się z pewnym problemem a mianowicie . Choruje na nerwica lękowa leczę ją ale w momentach gdy mam stresujące sytuację mam lęk, mdlosci , wymioty , zimne poty itp. . Za 2 tyg. Mój chłopak z którym jestem 8 lat wyjeżdża za granicę. Ostatni raz gdy wyjeżdżał (2 lata temu kilka wyjazdów) bardzo to odchorowałam . Boję się ,że i tym razem może tak być. Doktor przepisała mi leki na takie sytuację ale one i tak nie pomagają w 100 % . Tak naprawdę problem tkwi w głowie. Jesteśmy już 8 lat i boje się tęsknoty, samotności sam fakt , ,że wyjeżdża sprawia obecnie u mnie duży lęk , łzy. Dużo pracuje Boję się momentu wracania do pustego mieszkania . Macie pomysł jak sobie z tym poradzić? Jak poukładać sobie to w głowie? Wiem , że to rzecz normalna że ktoś wyjeżdża. Mojego chlopaka też rozumiem jemu też jest ciężko na samym myśl, że musi wyjechać ale on nie ma nerwicy .
KOBIETA, 24 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry,

Skoro nie leki nie pomagają to zalecam psychoterapię. Watro zbadać dlaczego takie objawy występują i nauczyć się radzić sobie w takich sytuacjach. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Jeśli leki nie są w stanie pomóc w takich momentach zalecam udanie się do psychologa na konsultacje.

Zanim dostanie się Pani na wizytę warto przygotować sobie listę rzeczy, które może Pani zrobić w wolnym czasie m.in. takie, które długo Pani odkładała np. segregacja ubrań, czy porządek w wiecznie zagraconej szafce. Warto również zastanowić się nad swoim hobby, co sprawia Pani przyjemność w wolnych chwilach lub czego chciała Pani zawsze spróbować. Rozłąkę proszę potraktować jako okazję do tęsknoty za partnerem, która może umocnić Wasz związek. Być może dobrym pomysłem będzie przygotowanie mu niespodzianki na powrót lub pisanie do niego codziennie listów, które przeczyta dopiero po powrocie.

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska