Dlaczego partner się ode mnie oddalił?

Jestem ze swoim partnerem od trzech lat dotychczas wszytko układało się dobrze. W ostatnim tygodniu nagle przestał się do mnie odzywać, rozmowa z nim była dla mnie jak starcie z kulą lodową. Po tygodniu takiego zachowania przyłapałam go na spotkaniach z inna kobieta (starszą od nas o 10 lat), która jak sama twiedzi nie wiedziała ze ma on dziewczynę. Mój partner wytłumaczył mi ze od miesiąca wydaje mu się ze uczucie się wypaliło… ze zbyt dużo podporządkowałam pod niego i chciałam robić wszytko tylko z nim. Dziś jak sam twierdzi potrzebuje czasu na przemyślenia i znów kontakt z nim to dla mnie góra lodowa. Proponowałam byśmy udali sie do specjalisty ale odmówił. Czy powinnam przetrwać to przeczekać i liczyć ze może jakoś się ułoży, a może odejść od razu by mniej bolało ?

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z portalu ABC Zdrowie. Szczegółowy opis sytuacji zawiera odpowiedź Pani byłego partnera. Jest Pani na pewno wspaniałą osobą i bardzo młodą w związku z czym niezbyt bym się stresowała zachowaniem partnera. Ludzie od siebie odchodzą, czasami wcześniej a czasami później. Decyzja należy do Pani, bo nikt inny nie może jej podjąć. Życzę powodzenia.