Drobne guzki Schromla w trzonach lędźwiowych
Dziś odebrałam moje wyniki rtg :: ,drobne guzki Schromla w trzonach lędźwiowych, zniekształcenie trzonu l2 z obniżeniem w przdnim fragmencie i zniekształceniem górnej blaszki granicznej.Zwężenie tarcz międzykręgowych 11- L-2, i 15 - S1. Ostęofity na przednich i bocznych krawędziach trzonów L1- L2. Znaczna podchrzęstna sklerotyzacja w prawym stawie krzyżowo - biodrowym. Bardzo poproszę o informację jak bardzo jest źle. Anna

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który odniesie wynik badania do występujących dolegliwości.