Duszności i ból w klatce piersiowej a nerwica

Witam. Mam dość męczący problem. Od dłuższego czasu, nawet roku mam duszności. Myślałam, że to astma i zrobiłam badania jednak wszystko było ok. Jednak duszności towarzyszą do dziś. Jest to nieraz ból w klatce piersiowej, duszności i notorycznie sprawdzam sobie bicie serca i wydaje mi się że nie bije. Występuje to niemalże codziennie. Również jak się denerwuje. Najbardziej. Lakne powietrze niczym ryba. Dodam , że prawie codziennie wypijam jedno piwo. Co mi jest? Czy to nerwica?

Witam,
Tak,może to być nerwica,tylko to nie znaczy "nic mi nie dolega",bo na razie ma Pani objawy bez uszkodzenia tkanki.Gdy nie chce Pani do tego dopuścić,radzę nawiązać kontakt z terapeutą,by obniżyć źródło lęku inaczej,niż przez piwo
Pozdrawiam i zachęcam.

Dzień dobry, przyczyny mogą być różne. Zachęcam do przeprowadzenia badań, jeżeli te nic nie wykażą zachęcam do konsultacji psychiatrycznej pod kątem nerwicy. Lekarz zaleci dalsze leczenie, prawdopodobnie farmakoterapię połączoną z psychoterapią. Pozdrawiam.