Na co wskazują takie dolegliwości u 31-latka?

Witam Mam problem z żołądkiem i/lub jelitami. W moim życiu jest dużo stresu, czasem więcej, czasem mniej. 2 lata temu zacząłem mieć problemy z żołądkiem, zaczynało się od wzdęć, później ogromny ból głowy a za chwilę okropny, ostry ból w klatce piersiowej w okolicy żołądka (jakby ktoś wbił mi niż w żołądek i na wylot) aż czuć z tyłu pleców. Ból ten pojawia się raz na jakiś czas, czasami 3 razy w miesiącu, czasami 4-5 miesięcy brak dolegliwości. Jeśli zjem coś słodkiego, to zaczyna boleć mnie brzuch. Czasem te dolegliwości wywołuje napicie się alkoholu. Bez hydroksyzyny lub zamiennie 1 piwa przed snem nie mogę zasnąć, bardzo głośno bije mi serce, na lewym boku próbując zasypiać dopadają mnie lęki podczas zasypiania lub bezdech senny. Nie wiem czy to jest powiązane, nie wiem czego się spodziewać i do jakiego lekarza się udać.
MĘŻCZYZNA, 31 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Pana objawy mogą wskazywać na problemy natury psychicznej, jak i problemy trawienne, które mogą się ze sobą wiązać.

Ból w obrębie układu pokarmowego po spożyciu słodyczy/alkoholu może być przyczyną stanów zapalnych, nietolerancji, IBS, wrzodów żołądka/dwunastnicy (które mogą być wywoływane m.in. przez stres), dlatego warto, aby skonsultował się Pan z gastrologiem, opisując również wszelkie objawy dodatkowe, typu problemy z zasypianiem, lęki itd. dzięki czemu możliwe będzie dobranie jak najskuteczniejszego sposobu leczenia, pomocne może być również skonsultowanie się z psychologiem.

Pod poniższymi linkami znajdzie Pan dawkę wiedzy w obrębie podobnego tematu:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-po-jedzeniu

https://portal.abczdrowie.pl/czujesz-bol-w-tych-okolicach-moze-wskazywac-na-wrzody-zoladka

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zoladka-i-dwunastnicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.