Duża ilość ulewania u niemowlaka

Chciałabym się poradzić w jednej sprawie, otóż dzisiaj byłam u lekarza z moim 5-cio miesięcznym dzieckiem i pytałam go o ulewanie się mleka po jedzeniu, a on stwierdził, że to normalne. Jednak ja się nadal niepokoję, bo jemu się nie ulewa troszkę, tylko bardzo dużo, czasem nawet połowa tego co zje. Nie ma to żadnego wpływu na wagę i rozwój bo wszystko jest w normie. Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

może to być nietolerancja mleka , albo po prostu słabe "zwieracze" żołądka..Na początek radze podawać mleko antyrefluksowe ( mleko z napisem AR, można tez podac preparat Debridat (poprawia motorykę przewodu pokarmowego) dobry jest tez Gastrotuss Baby- proszę sobie przeczytać ulotke o tych preparatach. Jeśli dziecko karmione jest piersią to przed karmieniem można podać preparat powodujący gęstnienie mleka w żoładku (Nutrition) .