Dyskopatia szyjna i niedowład spastyczny czterokonczynowy
Dzień dobry. Moje rozpoznanie - Dyskopatia szyjna,niedowład spastyczny czterokonczynowy. Stan po operacji dysków C5/C6,C6/C7,C7-TH1.Melopatia szyjna. Widoczne zmiany zwyrodnieniowe pod postacią niecałkowitego bloku kostnego na poziomie C6-C7. Na poziomie C7 TH1 widoczne wyostrzenia tynych sąsiadujących uwypuklonych krawędzi trzonów kręgów modelujące od przodu worek oponowy na gł. ok. 2 mm. Przestrzeń podpajęczna przednia modelowana na tym poziomie. Na poziomie C5-C6 w zakresie rdzenia kręgowego zwraca uwagę obecność zaburzenia sygnału o charakterze mielomalacyjnym śr. ok. 6 mm. Kanały korzeniowe na tym poziomie bez znamiennej stenozy. Na poziomie C4-C5, C3-C4 bulging tarczy m-k do ok. 4 mm w wym. ap modelujący od przodu worek oponowy w sposób symetryczny. Kanały korzeniowe obustronnie węższe co związane jest ze zmianami dyskopatycznymi oraz zniesieniem rezerwy objętościowej kanałow korzeniowych. Proszę o diagnozę i czy mam się przygotowywać do następnej operacji, nadmienię że,dretwieję i promieniuje mi prawa ręka oraz ogromne bóle kręgosłupa szyjnnego i obydwóch nóg. W rezonansie stwierdzoną obecność torbielowatego guzka w zakresie prawego płata tarczycy o śr. ok. 13 mm. Wojciech 402

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon