Interpretacja badania RTG kręgosłupa
Proszę wyjaśnić mi taki Opis : Nadłamanie górnej blaszki granicznej L4.Czy to trzeba w jakiś sposób leczyć?dodam ze nie miałam żadnego wypadku w ostatnim czasie..co to wogóle znaczy.? bardzo proszę o odpowiedz.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Opis świadczy o tym, że została naruszona struktura trzonu kręgowego na poziomie L4.
Decyzja o konieczności operacji lub o leczeniu zachowawczym może zapaść jedynie po zebraniu przez lekarza ortopedę dokładnego wywiadu, przeprowadzeniu badania fizykalnego oraz ocenie zdjęć - na podstawie samych opisów nie można podjąć odpowiedzialnie takiej decyzji.Pozdrawiam