Interpretacja wyniku badań MR kręgosłupa szyjnego

Proszę o interpretację mojego wyniku badań MR kreg.szyjnego w sekwencji SE,FSE.Na poziomie C3/C4 i C4/C5 posrodkowe szerokopodstawne przepukliny krążków miedzy,oraz na poziomie C5/C6iC6/C7 to samo.Obnizenie krawedzi trzonów i pogłebienie dol.blaszek granicznych trzonów C6,C7.U podstawy zęba obrotnika po stronie l.jest ok.0,5cmognisko hiperintensywne w obrazach T1,T2miedzy naczyniakiem a ogniskiem zwyrod.tłuszcz.szpiku kostnego,ognisko o cechach naczynika do 0,9cmw predniej części trzonuTh-2.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na obecność zmian o charakterze przeciążeniowym oraz w mniejszym stopniu zwyrodnieniowym. Możliwe jest występowanie dolegliwości bólowych z nimi związanych. Warto skorzystać z porady neurochirurga. Zabieg operacyjny może okazać się jedyną szansą na pozbycie się dolegliwości.