Interpretacja wyniku badania MR kręgosłupa i bóle prawej nogi
Proszę o interpretację MR kręgosłupa Krążek L4/L5 jest nieznacznie zwężony o nieco zwyrodnieniowo obniżonej intensywności sygnału.W obrębie tego krążka widoczna niewielka centralna wypuklina powodująca śladowy ucisk przedniej powierzchni worka oponowego ,bez ucisku korzeni rdzeniowych. W przytarczkowych częściach trzonów L4i L5 drobne ogniska zwyrodnienia tłuszczowego . . Proszę napisać czy to może powodować ból(mrowiejąco -rozpierający) prawej nogi ciągący się od palców stopy do kolana .

KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Szanowna Pani,
Podany przez Panią opis rezonansu magnetycznego może uzasadniać podane przez Panią objawy jednak żeby ocenić to ostatecznie wymaga Pani konsultacji specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu