Interpretacja wyniku MR kręgosłupa 42-latki
Proszę o interpretację wyniku MR L-S kręgosłupa w obrazach T1 I T2 zależnych. Spłycona lordoza lędźwiowa.Zwężona przestrzeń m-k L4-L5 z dehydratacją krążka m-k, centralno-dwuboczna protruzja jądra miażdżystego na tym poziomie silniej wyrażona po stronie lewej powodująca uciśnięcie worka oponowego i konflikt tarczowo-korzeniowy w kanale kręgowym po str.lewej. Na poziomie L5-S1 znacznie zwężona przestrzeń m-k ze zmianami degeneratywnymi w krążku m-k, nierówności płytek granicznych osteofity osteofity na przednio-bocznych i tylnych krawędziach trzonów kręgów. Okrężna protruzja tarczki m-k na tym poziomie modelująca przednią ścianę worka oponowego. Zwężone otwory m-k po stronie prawej z uciśnięciem korzenia nerwowego. w odcinku krzyżowym torbiele korzeniowe średnicy do 10 mm. Stożek rdzeniowy i włókna ogona końskiego o prawidłowym sygnale. Bardzo proszę o interpretację Zaznaczę że od około roku mam duży ból lewej nogi. Dziękuję

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Zabieg operacyjny w tej sytuacji najprawdopodobniej może okazać się koniecznością. Proponuję kontakt z neurochirurgiem.