Interpretacja wyniku USG jamy brzusznej u 32-letniego mężczyzny

Witam, przy okazji pobytu w szpitalu zrobiono mi USG jamy brzusznej. Wynik mnie BARDZO zastanawia, otóż: Wątroba hyperechogeniczna, jednorodna, niepowiększona, Pęcherzyk żółciowy cienkościenny bez złogów, PŻW wąski, Trzustka hyperechogenna, niejednorodna, niepowiększona. Reszta opisów wydaje się być w porządku (śledziona, nerki, pęcherz, węzły).

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis dotyczący zarówno trzustki jak i wątroby wskazuje iż jest ona mocno ''eksploatowana'' - np zła dieta, alkohol, papierosy.