Jak interpretować wiek ciąży według OM i USG?

Chciałabym zapytać co oznacza jeśli wg USG wychodzi, ze dziecko jest tydzień starsze (większe). Czy jeśli zakłada się, ze zapłodnienie zazwyczaj zachodzi 14 dni po terminie OM to tydzień starsze dziecko wg USG oznacza w tym wypadku, ze do zapłodnienia doszło np. tydzień przed miesiączka czy tydzień po miesiączce?
Lek. Tomasz Budlewski

Nie jest to bardzo indywidualne tzn wzrost dziecka. Bez wiedzy cY miesiączki są regularne ciężko jesteście wypowiedzieć